Haber

Hayko Cepkin, Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi

DUVAR-Resmî olmayan seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından sanatçı Hayko Cepkin, sosyal medya hesabından Kemal Kılıçdaroğlu’na hitaben uzun bir paylaşım yaptı.

Cepkin, “Sevgili Kemal Kılıçdaroğlu, 20 yıldır şartları ve haksız mücadeleyi dikkate alarak kararlı bir kampanya süreci yürüttüğünüzü takdir etmek zorundayız. Ama maalesef yetmiyor, takdir edeceksiniz.” sözlerini şöyle sürdürdü:

“Evet sabırla sonuçları bekledik, sıra gerçeklere geldi. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, 20 yıldır kuralları ve haksız çabaları dikkate alarak kararlı bir kampanya süreci yürüttüğünüzün hakkını teslim etmeliyiz. Ama ne yazık ki yetmiyor.Sen parti olduğun için oylar bölünüp bir noktada toplanmasın diye birçok seçmen CHP’ye oy veriyor.Partinizin oy oranlarının bir gerçeği bu maalesef.Her seçimde, “Bakın bu çok önemli, son seçim bitti, oy verin, sandığa gitmeyin” vb. söylemler. Elini güçlendirmek ve organize etmek için yeterli adımlar atıyor.Artık bu insanları yüzde hesabı kesmiyor.

CHP kadrolarının kökten yenilenmesi, gerekli istifaların yapılması ve ‘muhalefet’ olarak hayata devam etmenin rahatlığını değil, iktidar olmanın gerçekliğini benimseyen yeni takımların oluşturulması esastır ve kaçınılmazdır. 20 yılda halka umut ya da önder olabilecek sadece iki isim ortaya konulabildi. Biliyorsunuz bunlar Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş beyler. Yeni süreçte nasıl bir strateji uygulandığı, yerel seçimlere nasıl hazırlanılacağı, genel liderin kim olacağı ve önümüzdeki 5 yılda nasıl yenileneceği partinizin kaçınılmaz yeni yol süreçleridir. Bence aynı düzende devam etmek bir fark yaratmayacaktır. Bu uzun yolculukta inandığım yegâne gerçek ve umut ışığı, özünden ve kurucu Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan asla sapmayan milletimizindir.”

(KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

eyyubiyeajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu