Klasik

8. Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri başlıyor

Beylikdüzü Belediyesi tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen Beylikdüzü Klasik Müzik Günleri, 21-22 ve 23 Temmuz tarihlerinde Hayat Vadisi’nde gerçekleştirilecek.

Klasik müzik severlerin büyük bir heyecanla beklediği Beylikdüzü Classic. M müzik Günler, sekizinci kez sanatseverlerle buluşuyor ortaya çıkaracak . 21- 22 ve 6 Mayıs’ta Gençlik Sahnesi Bizde, Hayat Vadisi 1. Etap’ta 23 Temmuz’da. olacak Etkinlikler, klasik müziğin önde gelen isimlerini ağırlayacak. 21 Temmuz’da açılış konserinde Baş Doç. Batuhan Uzgören yönetiminde İSP Oda Orkestrası sahne alacak. Genç Mezzosoprano Eylül Elif Arslan’ın konuk sanatçısı Atlı olarak katılacağı konser saat 21:00’de başlayacak. Festivalin ikinci gününde ise genç mesoprano Seda Taşpınar ile Fly Quartet topluluğu sahne alacak. Festivalin son gününde Yüksek Vefa Kümesi, Beylikdüzü Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Beylikdüzü öncülüğünde kurulan ve Beylikdüzü’nün yetenekli genç müzisyenlerinden oluşan ve kurulduğu günden bu yana başarılı çalışmalara imza atan Beylikdüzü Gençlik Senfoni Orkestrası (BGSO) ile sahne alacak.

“Tüm komşularımızı sanatın birleştirici gücünde buluşmaya davet ediyorum”

Beylikdüzü’nü kültür sanat başkenti yapmak için çalıştıklarını belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bu yıl 8’incisini düzenliyoruz. Beylikdüzü Klasik Müzik Komşularımızı sanat ve müzikle buluşturmaya devam edeceğiz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da katılım çok yüksek. o olacak Eminim. Tüm komşularımızı sanatın birleştirici gücünde buluşmaya davet ediyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu